gns hakkında

"Genç Ne Sever?" Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2022 yılında hayata geçirilerek, 18-30 yaş arası gençlerle buluşturulmuş bir platformdur. Platformun temel amacı gençlerimizin sanat, kültür, spor faaliyetleri ile sosyalleşmelerini, seyahat etme fırsatlarını arttırmalarını ve potansiyellerini keşfetmelerini sağlamaktır. Bu kapsamda sinema, tiyatro, konser, festival biletleri ve yanı sıra hediye çekleri, spor müsabakaları biletleri ve seyahat biletleri gençlere bu platform üzerinden hediye edilmektedir. Bakanlığımız tarafından temin edilen biletler, yapılan çekiliş sonucunda, çekilişi kazanan gençlere elektronik posta ile iletilmektedir.

Etkinliklerden Türkiye genelindeki tüm gençlerin istifade edebilmesi için, bu platformda bileti dağıtılan etkinlikler tüm bölgeleri kapsamaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı temini yapılan biletlerin hediye edilmesinde "Genç Ne Sever?" Platformu aracılığıyla kolaylaştırıcı bir rol oynamaktadır. Burada listelenen etkinlikler Bakanlığımız tarafından düzenlenmemektedir.

Bu platformdaki temel amaç, ülkemiz gençlerinin sanat ve sporun her dalına daha kolay ve adil şekilde ulaşımını sağlamaktır. Fırsat eşitliği her alanda önemli olduğu gibi kültür ve sanat alanlarında da oldukça elzemdir ve her gencin kendi sosyal ve kültürel gelişimini sağlayabilmesi için farklı fırsatlara kavuşması büyük öneme sahiptir. Bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu yeni platformu kültür, sanat, spor ve seyahat imkanlarının gençler için ulaşılabilir kılınması ve böylelikle fırsat eşitliğinin sağlanması için oluşturulmuştur.

Platforma ilişkin her türlü görüş, öneri, yorum ve katkınızı sitedeki iletişim kısmından Bakanlığımıza iletebilirsiniz.

© 2022 T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı. GNS platformu bir Gençlik ve Spor Bakanlığı markasıdır.