Müzekart GNS

GNS sen gönder nedir ?

Gençler için yepyeni bir dijital üretim alanı, özgün içeriklerini gösterme fırsatı.

Gençlerin platformunda şimdi gençlerin içeriklerine de yer ayırdık.

Sanat, spor, seyahat, kitap ana başlıkları altında sosyal medya içerikleri üreterek bize gönderebilir, Genç Ne Sever aracılığıyla yüz binlerce kişilik bir kitleyle temas edebilirsin.

Her türlü fotoğraf, video, blog, haber, liste içeriklerinle aklındakileri hayata geçirme zamanı.

Sen gönder, biz paylaşalım!

nasıl yapılır?

Genç Ne Sever sosyal medya hesaplarımızda yürüttüğümüz iletişimimize gençleri de dâhil etmek üzere harekete geçtik.

Senin aklından, senin gözünden, senin dilinden içerikler için yapman gerekenler çok basit.

  • Fotoğraf, video, blog, haber, liste vb. içeriklerini oluştur.
  • İçeriğine dair anlatmak istediklerini yaz.
  • İçeriğini sengonder@gencnesever.com e-posta adresine gönder. ( Büyük boyutlu dosyalar için WeTransfer ya da Google Drive linklerini aynı adrese ilet. )
  • E-postana içerik yazılarını, adını soyadını, telefon numaranı, Instagram ve Twitter hesaplarını eksiksiz olarak ekle.

nelere dikkat etmelisin?

Telefonla çekilen fotoğraf ve videoların dikey formatta olması gerekir.

Tüm görüntüleri yüksek kalitede göndermeye, videoların ise mp4 formatında olmasına dikkat etmelisin.

Oluşturduğun içeriklerin sanat, spor, seyahat, kitap ana başlıklarına uygunluğundan emin olmalısın.

sıkça sorulan sorular

Instagram ve Twitter için fotoğraf, video, blog, haber, liste vb. içerikler, aynı zamanda bu içerikleri tanıtıcı metinler de hazırlamalısın. Hazırladığın içeriklerin platformların yapısına, üslubuna ve kitlesine uygun olmasına özen göstermelisin.
Aşağıda belirtilen kategorilerde içerikler oluşturabilirsin.

Seyahat
Seyahat ettiğin veya yaşadığın yerde bulunan, ilgi çekeceğini düşündüğün her türlü tarihi, kültürel ve coğrafi öneme sahip yerleri anlatan fotoğraf ve videolar çekebilirsin. Seyahat etmek istediğin yerleri ve neden oraya seyahat etmek istediğini anlatan içerikler oluşturabilir, Türkiye’de ve dünyada mutlaka görülmesi gerekir dediğin yerleri anlatan içerikler hazırlayabilirsin. Gezerken takip edilmesi gereken eğlenceli ve ilgi çekici güzergâhlar çizebilir, uğranması gereken yerleri belirten rotalar oluşturabilirsin.
Deneyimlediğin heyecanlı ve keyifli aktivitelere dair tavsiyelerde bulunabilirsin. Doğa, kamp etkinlikleriyle ilgili bilgiler verebilir, bunlara dair ipuçlarını paylaşabilirsin. Tarihi alanları anlatmak istiyorsan çeşitli gezi rehber kitapçıkları, tarihi kesitler ve medeniyetler tarihi gibi gezme sürecini zenginleştirecek ek kaynaklar hazırlayabilirsin. Anketler oluşturabilirsin.

Kitap
Okuduğun bir kitabı anlatabilir ya da okumayı planladığın kitapları aktarabileceğin içerikler oluşturabilirsin. En sevdiğin yazar veya yazarları anlatabilirsin. Yazarların imza günleri veya kitap fuarları vb. hakkında haber niteliği taşıyan içerikler oluşturabilirsin. Etkili ve hızlı kitap okuma, metinlerde alt anlam ve alegori arama, anlatım türleri gibi edebiyat ile ilgili kavramları ve yöntemleri anlattığın sunular hazırlayabilirsin. Dikkat edilmesi gerekenler, püf noktalar, enler gibi listeler yapabilir, anketler oluşturabilirsin.

Spor
Profesyonel veya hobi olarak yaptığın spor dalı veya spor dallarını anlatıp ilham olabileceğin içerikler oluşturabilirsin. İyi olduğun bir spor dalında hikâyeni paylaşabilir, diğer sporcuları arkadaşça rekabete çağırabilirsin. Spora dair güncel haber niteliği taşıyan bilgilerden içerikler oluşturabilirsin. Türkiye’de daha fazla öne çıkması gerektiğini düşündüğün sporları tanıtıcı içerikler planlayabilirsin. Spor hareketleri veya egzersizleriyle alakalı videolar hazırlayabilir, başından geçen ilginç hikâyeleri vlog formatında paylaşabilirsin.
Yöresel sporlara hâkimsen bunlara değinebilir, gittiğin veya yaşadığın bölgeye has sporları tanıtabilirsin. Anketler oluşturabilirsin.

Sanat
Deneyimlediğin veya profesyonel olarak uğraştığın sanat dalına yönelik ilham veren içerikler oluşturabilirsin. İlgi duyduğun bir enstrüman varsa onu veya ona dair bilgileri paylaşabilirsin. Yeni filmleri, dizi/film tavsiyelerini, tiyatro oyunlarını, konserleri, müzikalleri, sergileri ve çok daha fazlasını, haber niteliği taşıyan sanata dair bilgileri iletebilirsin. Yetkin olduğun sanat dalında giriş niteliğinde başlangıç dersi videosu hazırlayabilirsin. Belli bir konuda sanal sergiler ve dijital sanat organizasyonları hazırlayabilirsin. Kendi yörene ait yahut aşina olduğun başka yöresel sanat faaliyetlerinin tanıtımı için içerik hazırlayabilirsin. Eski medeniyetlerin sanat anlayışları ve dallarına yönelik içerik hazırlayabilir, sanat tarihi konusunda videolar çekebilirsin. Anketler oluşturabilirsin.

Bize ulaşan ve editör ekibimizce kabul edilen içerikleri, Genç Ne Sever platformuna bağlı sosyal medya hesaplarımızda kullanacağız.

Oluşturduğun içerikleri açıklama yazıları ile birlikte sengonder@gencnesever.com e-posta adresine iletebilirsin. Ad soyad, telefon numarası, sosyal medya hesapları (Instagram, Twitter) kullanıcı adını da paylaşman gerekir. (Sosyal medya hesaplarımızda paylaşacağımız sana ait içeriklerde seni etiketleyeceğiz.)

İçerikleri editör ekibimiz inceleyecek, yayımlanacak nitelikte olup olmadığını değerlendirip uygun olduğu takdirde Genç Ne Sever sosyal medya hesaplarında paylaşacağız. Ad soyad bilgine ve paylaşılan platforma ait kullanıcı adına yer vereceğiz. Bu durumda özgün, farklı, ilgi çekecek içerikler üretmeniz içerik seçim aşamasında önemli olacaktır.

Bizimle paylaştığın içerik veya içerikler onaylanır ve yayımlanırsa seni önceden bilgilendireceğiz. İçeriğin yayımlandığı sosyal medya platformunda sana ait bir hesap varsa kullanıcı adını etiketleyeceğiz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Genç Ne Sever gibi oldukça önemli bir platformda içeriklerinin yayımlanması, profesyonel hayatında özgeçmişine ekleyebileceğin değerde bir çalışma olacaktır. İçerik üreticiliği veya kreatif üretim gibi alanlarda kariyer planlıyorsan kendini geliştirmek için önemli bir fırsat olacaktır. Paylaşım yaptığın alana ilgi duyan diğer insanlara ulaşma fırsatı yakalayıp kendi takipçi kitleni oluşturma imkânı bulacaksın.

Yaş sınırlaması olmadan tüm gençlerimiz oluşturdukları içerikleri gönderebilirler.
© 2022 T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı. GNS platformu bir Gençlik ve Spor Bakanlığı markasıdır.